KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11543279
*
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:14:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 19:31:59
1
500 kr
8/1 10:14:15
2
350 kr
8/1 10:14:15
1
400 kr (Budbetjänt)
8/1 18:59:38
2
450 kr
8/1 18:59:38
1
500 kr (Budbetjänt)
8/1 19:00:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:17
-
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:21
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:07
-
4402 Blandteknik
Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:10
*
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Gram
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 19:31:59 | 1 | 500 kr |
| 8/1 10:14:15 | 2 | 350 kr |
| 8/1 10:14:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 18:59:38 | 2 | 450 kr |
| 8/1 18:59:38 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 19:00:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1910, död 1996.Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:17 -
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:21 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:07 -
4402 Blandteknik
Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:10



